Тест швидкості


Швидкість доступу до мережі інтернет - це максимальна кількість даних, які можуть бути прийняті або передані між обладнанням Абонента та обладнанням інтернет провайдера за одиницю часу. Швидкість передачі даних між двома вузлами мережі інтернет – являється величиною не визначеною і залежить від ряду обставин, в тому числі технічних характеристик підключення даних вузлів мережі, маршрута та поточного завантаження каналу багатьох проміжних операторів.
Зверніть, будь ласка увагу на одиниці вимірювання швидкості.
В описанні умов Вашого тарифного плану, швидкість вказується в “бітах”, а швидкість, яка відображається під час завантаження на комп'ютері – у “байтах”. 1 байт = 8 біт.
Наприклад: Якщо Ви бачите на Вашому комп'ютері швидкість завантаження 5 Мегабайт на секунду, то щоб отримати швидкість в мегабітах, як вона вказана у Вашому тарифному плані, помножте цю цифру на “вісім”. Загалом Ваша швидкість становитиме 40 Мегабіт на секунду.

Перевірка швидкості доступу до мережі Інтернет.
Для надійнішого тестування рекомендується швидкий браузер, наприклад Google Chrome або Mozilla Firefox.
Під’єднайте кабель мережі Джамзо до роз'єму мережевого адаптера на Вашому комп’ютері, та проведіть нижче наведені дії:

Перевірити швидкість доступу до мережі Інтернет можна наступними методами:

За допомогою аналітичних веб-сайтів "Speedtest.net"  

Speedtest.net — безкоштовний аналітичний веб-сайт для аналізу пропускної швидкості широкосмугового інтернету. Тести виконуються повністю у веб-браузері через HTTP протокол шляхом Flash-програми.
Особливістю плагін Flash є високі вимоги до браузера, процесора та відеокарти Вашого комп'ютера. На слабких комп'ютерах та на повільних браузерах точність тесту буде дуже низька та залежатиме від завантаження самих цих тестових серверів та їх власних інтернет-каналів.

За допомогою файл систем торрент  

Даний метод надасть точнішу оцінку, проте є більш клопітким та передбачає встановлення торент клієнта на Вашому комп'ютері. Щоб скористатись даним методом, встановіть торент клієнт utorrent та оберіть файл для завантаження. Зверніть ,будь ласка, увагу на кількість сідерів, тобто кількість джерел для скачування даного файлу, оскільки саме від їхньої кількості залежатиме Ваша швидкість завантаження.

За допомогою клієнт-серверної утиліти Iperf  

Даний метод може надати більш точнішу інформацію у порівнянні з вищепереліченими та дозволить провести швидке вимірювання з наданням найпростішого звіту.
Застосування інструменту iperf дуже просте: з одного боку каналу на комп'ютері запускається сервер, який чекає з'єднання від клієнта. З іншого боку каналу, у нашому випадку, на Вашому комп'ютері, запускається клієнт із зазначенням ip сервера.
Після того, як Ви завантажили архів утиліти iperf, розархівуйте його у корені диска “D:\”, так щоб шлях до файлу виглядав наступним чином “D:\iperf-3.0.11-win32\iperf3.exe” (для ОС Windows).
Після чого, натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду в залежності від обраного Вами сервера та натисніть на клавіатурі клавішу “Enter”:
Україна:
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c iperf.volia.net -p 5201 -P 4 -R
Франція:
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c 4.testdebit.info -p 5200 -P 4 -R
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c ping.online.net -p 5201 -P 4 -R
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c ikoula.testdebit.info -p 5200 -P 4 -R
Швейцарія:
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c debit.k-net.fr -p 5201 -P 4 -R
Нідерланди:
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c speedtest.serverius.net -p 5002 -P 4 -R
Естонія:
   cmd /k cd "D:\iperf-3.0.11-win32\" && iperf3.exe -c iperf.eenet.ee -p 5201 -P 4 -R

У стовпці “Bandwidth” по закінченні тестування у стрічці [SUM] можна переглянути Вашу швидкість.


Діагностику причини низької швидкості доступу до мережі Інтернет, можна умовно розділити на три сегменти:

1) Глобальна мережа (інтернет ресурси)  

1.1) Фізичні обмеженя інтернет ресурсів  

Зниження інтенсивності інформаційного обміну з одним ресурсом може свідчити про завантаженість даного ресурсу (кількість одночасних відвідувань ) або його каналу зв'язку з Інтернет. Вирішення даного питання знаходиться в компетенції власника даного ресурсу, оскільки ні Ви, ні Ваш провайдер на нах вплинути не можуть.
Для того, щоб впевнитись чи дійсно кінцевий ресурс до якого Ви звертаєтесь має певне обмеження, спробуйте скористатись альтернативними ресурсами.

2) ”Остання миля” (від обладнання інтернет провайдера до кінцевого пристрою абонента)  

2.1) Пошкоджений кабель, мережевий конектор чи мережевий роз'єм  

Одне з поширених помилкових тверджень те, що кабель або працює, або ні! На якість з'єднання дуже сильно впливає якість лінії. При підключенні кабель повинен бути вкладений так, щоб виключити будь-які фізичні впливи на нього. Також бережно ставтесь до мережевого конектора та роз'єму мережевого адаптера. Проблеми бувають на з'єднаннях мережевого конектора, мережевих конекторах, кабельних з'єднаннях.
Отже у першу чергу варто перевірити цілісність мережевого кабеля, мережевий конектор – на предмет відірваних жилок та роз'єм мережевого адаптера – на щільність прилягання контактів до мережевого конектора.

2.2) Не коректна робота безпровідного маршрутизатора  

Якщо Ви під'єднані безпровідним/дротовим методом до маршрутизатора.
  • Для оновлення параметрів і поліпшення працездатності, маршрутизатор періодично необхідно вимткати з електричної мережі на 2 - 3 хв.. Це пов'язано з заповненням таблиць маршрутизації і зниженням їх ефективності роботи, а також іншими факторами.
  • Крім того, після перезавантаження безпровідний маршрутизатор обирає найбільш вільний (не завантажений іншими користувачами) частотний канал, що може істотно поліпшити швидкість передачі даних по безпровідній мережі. Також, частотний канал можна змінити через веб інтерфейс даного маршрутизатора.
  • Під'єднайте кабель мережі Джамзо безпосередньо до Вашого комп'ютера, щоб пересвідчитись, що маршрутизатор не впливає на якість прийому передачі інформації, та проведіть налаштування підключення до мережі Джамзо. Даний метод потребує, щоб Ваш комп'ютер був зареєстрований у нашій системі.
Якщо під'єднання даним методом не показало позитивний резутьтат, то перейдіть до пункту №3, в іншому випадку причина ймовірно у Вашому безпровідному маршрутизаторі. Для його подальшої діагностики виконайте наступні рекомендації:
  • Також не завадить перевірити список підключених пристроїв до безпровідного маршрутизатора на предмет санкціонованого під'єднання.
  • Під час підключення до безпровідної мережі на швидкість підключення до Інтернету може впливати місце розташування комп’ютера та інші безпровідні пристрої, що розташовані неподалік. Безпровідні мережі працюють на частотах, близьких до використовуваних іншими пристроями, наприклад, мікрохвильовими печами або безпровідними телефонами. Робота безпровідного телефону з частотою 2,4 гігагерц (ГГц) поруч із ноутбуком, під'єднаним до безпровідної мережі на частоті 2,4 ГГц, може спричинити перешкоди або повністю блокувати підключення безпровідної мережі. Якщо потрібно телефонувати під час навігації в Інтернеті, скористайтеся проводовим або безпровідним телефоном, який працює на частоті, відмінній від частоти безпровідної мережі. Близькість до безпровідної точки доступу або маршрутизатора, а також фізичні перешкоди можуть впливати на якість підключення до Інтернету. Для покращення швидкості підключення, наблизьтеся до точки доступу та впевніться у відсутності фізичних перешкод між точкою доступу та комп’ютером.
  • Безпровідний передавач Вашого маршрутизатора чи кінцевого пристрою може містити фізичні обмеженняшвидкості прийому та передачі інформації. У такому випадку є потреба у більш потужнішому обладнанні.

3) Кінцевий пристрій абонента (персональний комп'ютер, ноутбук і т.д.)  

3.1) Апаратний  

3.1.2) Застаріла конфігурація апаратної частини комп'ютера  

На швидкість завантаження файлів можуть впливати фізичні параметри Вашого комп'ютера такі як: центальний процесор, обсяг пам’яті комп’ютера, наявне місце на жорсткому диску та його стан.
Для перевірки, натисніть, будь ласка, комбінацію клавіш “Ctrl” + “Alt” + “Del” та оберіть “менеджер завдань”, розділ “швидкодія”, після чого, поставте на завантаження файл та спостерігайте за навантаженням Вашого процесора. Якщо навантаження близьке до значення 100%, тоді причина може бути у застарілій конфігурації апаратної частини комп'ютера.

Дана проблема вирішується виключно обновленням апаратної частини комп'ютера. Також можна провести профілактичну чистку апаратної частини (у випадку забруднення пилом). Увага! Не намагайтесь самостійно розбирати комп'ютер, доручіть цю справу фахівцеві.
Якщо у Вас є додатковий комп'ютер, спробуйте за допомогою нього продіагностувати з'єднання.

3.1.2) Несправність мережевого адаптера  

У більшості випадків, несправнісь буде не вираженою, оскільки мережевий адаптер може відмінно детектуватись системою та реагувати на під'єднаний кабель. І той факт, що комп'ютер новий і ще на гарантії, не виключає можливої несправності.
Переконатися у не справності мережевого адаптера можна методом його заміни.

3.2) Програмний  

3.2.1) Не коректно налаштоване підключення до мережі Джамзо  

Перевірте, будь ласка, Ваші налаштування підключення до мережі Джамзо.

3.2.2) Браузер (веб-переглядач)  

Причиною повільного завантаження інтернет сторінок та інших плагінів Flash може бути переповнення кеш пам'яті, яку необхідно очистити, застарілий Flash плеєр та додаткові плагіни, які могли бути встановлені на Вашому браузері.
У такому випадку рекомендується скористатись іншим браузером, наприклад Google Chrome або Mozilla Firefox.
Нижче наведено інформацію щодо діагностування та вирішення проблем які пов'язані з повідомленнями про помилки під час вашого намагання переглядати веб-сайти за допомогою Firefox.

  • Перерване або скинуте з'єднання
  • Наступні повідомлення про помилки можуть виникнути при відвідуванні веб-сайту, який зазнає проблем у своїй роботі:
    • З’єднання перервано
    • З’єднання скинуто
    • Перевищено термін очікування з’єднання
    Якщо ви можете відвідувати сайт за допомогою іншого браузера, але не у Firefox:
      • 1. Натисніть кнопку меню , натиснить Історія та оберіть Очистити недавню історію...
      • 2. У випадаючому списку За вказаний проміжок часу: оберіть Усю.
      • 3. Натисніть стрілочку біля Подробиці, щоб відобразити список того, що може бути очищеним.
      • 4. Відмітьте Куки та Кеш.
      • 5. Натисніть кнопку Вичистити зараз.
  • Помилки проксі
  • Повідомлення про помилки, що стосуються проблем з проксі:
    • Проксі-сервер відмовляється приймати з’єднання
    • Неможливо знайти проксі-сервер
    Ця помилка визначає, що Firefox намагається вийти в інтернет за допомогою проксі сервера. Щоб перевірити ваші налаштування проксі:
      • 1. Натисніть на кнопку меню та виберіть Налаштування
      • 2. Перейдіть на панель Додатково.
      • 3. Перейдіть на вкладку Мережа.
      • 4. В розділі З'єднання натисніть кнопку Налаштувати....
      • 5. Змініть налаштування проксі:
    Якщо ви з'єднуєтесь з інтернетом не через проксі (або не знаєте, чи використовуєте ви проксі чи ні), оберіть Без проксі. Якщо ви з'єднуєтесь з інтернетом через проксі, порівняйте налаштування Firefox з налаштуваннями іншого браузеру.
      • 1. Закрийте вікно Параметри з'єднання.
      • 2. Натисніть Закрити, щоб закрити вікно Налаштувань.

3.2.3) Активні завантаження  

Перед тим, як почати тестування швидкості доступу до мережі інтернет:
  • перевірте чи у даний момент немає активних завантажень та вивантажень інформації через додаткові програми такі, як торент клієнт та файлообмінник. Якщо активні завантаження відбуваються – необхідно їх завершити, оскільки вони можуть вплинути на швидкість доступу до мережі інтернет.
  • перевірте чи немає активних завантажень через Ваш браузер та закрийте усі додаткові інтернет сторінки, оскільки перегляд відео, прослуховування музики та онлайн ігри також можуть вплинути на швидкість доступу до мережі інтернет.

3.2.4) Не коректна конфіігурація мережевого адаптера  

Для користування оптимальною швидкістю, перевірте, будь ласка, налаштування мережевого адаптера, чи не були встановленні штучні обмеження.
Для цього:
1. Відкрийте меню “Пуск”,
2. оберіть пункт “Панель управління”,
3. перейдіть у пункт “Мережеві підключення”,
4. оберіть ярлик “Підключення по локальній мережі” для мережевого адаптера, до якого під’єднано кабель мережі Джамзо та натисніть
5. правою клавішею миші.
6. У контекстному меню, що з'явиться, оберіть пункт "Властивості".
7. У вікні, що з'явиться, оберіть “налаштувати” та перейдіть на вкладку “додатково”.
8. У списку “властивості” оберіть “швидкість та дуплекс” та встановіть значення 100 Мегабіт на секунду Full Duplex. Після чого перезавантажте Ваш комп'ютер.

3.2.5) Шкідливе ПЗ, Антивірус, та Мережевий екран (Фаєрвол)  

  • Дві найпоширеніші причини низької швидкості – це шпигунське програмне забезпечення та віруси. Шпигунські програми можуть уповільнити систему, втручаючись у роботу браузера та монополізуючи підключення до Інтернету. Шпигунська програма стежить за використанням Інтернету та натисканням клавіш, що збільшує затримки. Проблема ускладнюється, якщо кілька шпигунських програм запущено одночасно. У разі серйозної проблеми можна навіть втратити можливість підключення. Комп’ютерні віруси також можуть спричинити низьку швидкість роботи в Інтернеті. Після зараження комп’ютера вірус інсталює комп’ютерний код, який намагається поширюватися, зазвичай надсилаючи свої копії електронною поштою. Деякі віруси здатні розмножуватися зі швидкістю сотень електронних повідомлень за хвилину, що сильно знижує обчислювальну потужність і звужує смугу пропускання інтернет-з'єднання. Часто діяльність вірусів прихована, тому найкраще, щоб антивірусна програма працювала постійно. Щоб убезпечитися, слід регулярно запускати антишпигунську та антивірусну програму для усунення зараження шкідливим програмним забезпеченням.
  • Переконайтесь, що у Вас встановлено тільки один антивірус та мережевий екран, а не декілька, оскільки є загроза виникнення конфлікту між собою, який безпосередньо може вплинути на роботу Вашої мережі та цілком обмежити її швидкість.
  • Спробуйте тимчасово відключити Ваш антивірус та мережевий екран на період тестування швидкості доступу до мережі інтернет.

3.2.6) Можливо Ваш IP потрапив до чорного списку  

Що таке SpamHaus

SpamHaus (The Spamhaus Project, http://www.spamhaus.org/) - всесвітня некомерційна організація, діяльність якої спрямована на протидію поширенню спаму, вірусів, фішингу та подібних видів кіберзлочинності. Її розробки в цій галузі використовуються такими відомими поштовими сервісами, як Yahoo, Aol, Hotmail.
Як перевірити свій IP на присутність і базі?
Для цього існує спеціальний сервіс Blocklist Removal Center за допомогою якого Ви побачите, чи не потрапив Ваш IP адрес в який не-будь з спам-листів.
Що робити, якщо Ваш IP адреса потрапила до бази?
Якщо при перевірці з'ясувалося, що Ваш IP потрапив у спам-лист, тоді Вам необхідно написати нам листа на адресу info@jamzo.net.

3.2.7) Застаріла чи давно встановлена Операційна система  

Якщо Ваша операційна система була досить давно встановлена, або вона вже не підтримується виробником, то в ній накопичується велика кількість залишкових і тимчасових фалів, які негативно впливають на швидкість роботи системи загалом. Для профілактики подібних проблем, рекомендується періодично використовувати безкоштовну програму CCleaner, яка очистить систему від даних файлів. Якщо після очистки системи проблема з обмеженням швидкісті не усунута – можливо знадобиться перевстановити операційну систему.


   Якщо дана інформація не допомогла вирішити питання повільної швидкості доступу до мережі інтернет – для пришвидшення визначення Вашого питання, напишіть нам електронного листа на адресу info@jamzo.net та прикріпіть до нього знімки з екрану наступних утиліт:
  • скористайтесь утилітою діагностики мережі “ping” для перевірки з'єднання в мережі.
    Для цього натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду
    “cmd /k ping -n 10 site.com” де “site.com” - сайт, з яким у Вас виникають труднощі.
  • вдруге скористайтесь утилітою діагностики мережі “ping” для перевірки з'єднання в мережі.
    Для цього натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду
    “cmd /k ping -n 10 gate.com” де “gate.com” - шлюз, який зазначений у Вашій пам'ятці абонента.
  • скористайтесь утилітою діагностики мережі “tracert” для визначення маршруту даних у мережі.
    Для цього натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду
    “cmd /k tracert site.com” де “site.com” - з яким у Вас виникають труднощі.
  • скористайтесь утилітою “Nslookup”, яка дозволяє перевірити роботу DNS сервера.
    Для цього натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду
    “cmd /k nslookup site.com” де “site.com” - сайт, з яким у Вас виникають труднощі.
  • скористайтесь утилітою “netstat”, яка дає змогу отримати статистику мережевого з'єднання.
    Для цього натисніть комбінацію клавіш “Win”+”R” та у новому вікні введіть команду
    “cmd /k netstat -e”.